UGODA MEDIACYJNA W ZWIĄZKU Z PROGRAMEM 500 PLUS

Ugoda mediacyjna zamiast wyroku, Mediator zamiast Sądu.
Chodzi o alimenty.  Czekaja zmiany wszystkich, którzy otrzymują alimenty w  związku z porozumieniem z płacącym alimenty,  bez wyroku czy też postanowienia Sądu.  Niezbędny będzie wyrok albo ugoda mediacyjna na alimenty zatwierdzona poprzez klauzule przez Sąd,

ugoda mediacyjna 500 plus

Ugoda mediacyjna na alimenty sposób działania w celu jego uzyskania:

 Ugody niesie za sobą same korzyści – jest szybciej, dyskretniej, sprawniej.

1.Do zawarcia ugody potrzebna jest zgoda obu stron – otrzymującej alimenty i płacącej alimenty. W razie gdyby była zgoda tylko jednej osoby, podejmę czynności zmierzające do kontaktu z drugą stroną.Treść i warunki ugody można ustalić zarówno przez telefon, e-mail, jak i na wspólnym spotkaniu. Wybór od stron..

2.  Jeśli strony są zgodne,  wszystko zajmie jeszcze mniej czasu. 

Obecność stron jest niezbędna przy podpisaniu treści ugody. Wtenczas należy się osobiście stawić, aby złożyć pod ugodą podpis.

Kiedy już obie strony złożą podpis, ugoda przez strony wysyłana jest przesyłana do Sądu. Sąd zatwierdza taką ugodę bez rozprawy, bez konieczności pójścia do Sądu. Zatwierdzona ugoda ma moc orzeczenia..

W ten oto sposób z takim dokumentem – zatwierdzoną ugodą mediacyjną na alimenty – można udać się do Urzędu i bezproblemowo załatwić sprawę świadczenia „500 plus”.

Jako mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Katowicach zapraszam do kontaktu pod nr. 530 – 834-077

Autor

admin

Nazywam się Dominik Marchewka jestem Doktorantem prawa oraz Adwokatem, Mediatorem, Trenerem Biznesu oraz specjalistą antywindykacji i prawa rodzinnego. Uwielbiam sprawy karne - broniąc klientów. Jako Adwokat kontynuując wielopokoleniową tradycję rodzinną. W trakcie studiów poszerzałem swoją wiedzę prawniczą byłem wiceprezesem studenckiej poradni prawnej oraz koordynatorem sekcji cywilnej Moje zainteresowania obejmują: prawo cywilne, rodzinne, opiekuńcze i europejskie prawo cywilne. W wolnych chwilach: podróżuje, czytam książki kryminalne, majsterkuje w garażu, biegam