Powstanie i Zakres Ustawowej Wspólności Majątkowej Czym jest wspólność majątkowa małżeńska? Wspólność majątkowa małżeńska to domyślny ustrój majątkowy...
O blogu
W swoim życiu stykam się w mniejszym lub większym stopniu z prawem. Tematy związane prawem, dyskusja oraz refleksja nad nimi są dla mnie bardzo istotne ponieważ od kilku lat jestem pasjonatem wiedzy z zakresu prawa, miejscu prawa w życiu każdego z nas oraz funkcjonowaniu w otaczającej nas codzienności prawa jako instrumentu regulacji najważniejszych kwestii społecznych.
Na moim blogu chciałbym podzielić się z Wami obserwacjami oraz pewną refleksją nad usytuowaniem prawa w otaczającej nas codzienności oraz chciałbym zachęcić do dyskusji i wyrażania swojego zdania na poruszane przez nas tematy. Tematyka zagadnień przeze mnie poruszanych będzie bardzo szeroka. Od prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego, karnego do konstytucyjnego włącznie.
Moją intencją jest zarazić innych naszą pasją jaką jest prawo, który traktujemy nie tylko jako przedmiot wykładany na wielu uniwersytetach, lecz instytucja towarzyszącą każdej rozwiniętej cywilizacji od zarania dziejów.
Zapraszamy do dyskusji i życzę przyjemnie spędzonego czasu na blogu prawnym.

Sądowe zniesienie współwłasności: metody, procedura, rola sądu oraz prawa i obowiązki współwłaścicieli
W postępowaniu o zniesienie współwłasności na sądzie spoczywa obowiązek nakłaniania współwłaścicieli do zgodnego przeprowadzenia podziału.
Rozwód a dobro dziecka – co musisz wiedzieć?
Rozstanie rodziców a sytuacja dziecka – jak to wygląda w świetle prawa? Rozwód to nie tylko koniec relacji między dwojgiem dorosłych ludzi. Dla dziecka...
Odwołanie od decyzji ZUS i orzeczenia o niepełnosprawności – co warto wiedzieć?
Odwołanie od decyzji ZUS i orzeczenia o niepełnosprawności – co warto wiedzieć? Nie zgadzasz się z decyzją ZUS lub orzeczeniem o niepełnosprawności?...
Rozwód z orzeczeniem o winie a bez winy – co wybrać? Przewodnik dla małżonków w kryzysie
Rozwód nie jest dla nikogo niczym przyjemnym. Pomimo to coraz więcej małżeństw decyduje się na ten krok.
Podział nieruchomości – co musisz wiedzieć?
Zasady oraz tryb dokonywania podziałów nieruchomości zostały określone w przepisach art. 92 – 100 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 ze zm.), zwanej dalej „ugn” oraz w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. Nr 268, poz. 2663), zwanym dalej „rozporządzeniem”.