; Upadłość konsumencka Kraków | Factolex.pl

Upadłość konsumencka Kraków

 

Czasami zdarzają się w życiu ciężkie sytuacje, w wyniku których popadasz w długi. Niestety problem zaczyna się wtedy, kiedy nie masz pieniędzy na ich spłatę. Dlatego chcemy Ci pomóc, abyś mógł poradzić sobie z tą stresującą i trudną sytuacją. Jednym z najlepszych rozwiązań jest upadłość konsumencka Kraków. Jest ona skierowana do osób, które mają problem ze spłatą zadłużenia i ma ona na celu całkowite lub częściowe oddłużenie konsumenta, który sam sobie nie poradzi. Jest to istotny proces, który pomaga zacząć życie od nowa, bez stresu związanego z natychmiastową spłatą długów. 

Upadłość Kraków – kto może złożyć wniosek?

Mimo iż zadłużenie jest ciężkim i stresującym tematem, warto zasięgnąć rady, która może pomóc Ci poradzić sobie z trudnym problemem. Jeśli jesteś osobą fizyczną, która nie prowadzi działalności gospodarczej lub przedsiębiorcą, który zakończył wcześniej jej prowadzenie, możesz złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Kraków jak i inne miasta mają warunki, które trzeba spełnić przed złożeniem wniosku, ponieważ jest to rozwiązanie przeznaczone tylko dla osób fizycznych.

W jaki sposób ogłosić upadłość konsumencką w Krakowie?

Na początku należy złożyć wniosek i uiścić za niego odpowiednią opłatę. Jeśli sam nie chcesz tego zrobić, możesz także zgłosić się do kancelarii, która wykona to za Ciebie. Upadłość konsumencka Kraków – istotnym aspektem jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i argumentów świadczących o spełnieniu wymogów związanych z upadłością konsumencką w Krakowie, które są przewidziane przez prawo. Warto przygotować wszystko wcześniej, ponieważ cały proces jest niejawny i odbywa się bez udziału wnioskodawcy.

Ogłoszenie upadłości w Krakowie – korzyści

Istnieje wiele zalet skorzystania z tego rozwiązania. Przede wszystkim możesz poradzić sobie z zadłużeniem i odzyskać komfort psychiczny. Dzięki oddłużeniu zaczynasz od nowa, bez martwienia się o rosnące zadłużenie. Ponadto postępowanie windykacyjne ulega zawieszeniu, a naliczanie odsetek zostaje zatrzymane.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej a umorzenie długów

Warto wyjaśnić jednak bardzo ważną kwestię. Upadłość konsumencka Kraków – nie jest równoznaczna z umorzeniem długu przez sąd. Polega ona na zatrzymaniu narastających odsetek i ustaleniu realnego planu spłaty zadłużenia. Występują jednak wyjątkowe sytuacje, w których sąd orzeka o całkowitym umorzeniu długu. Taka sytuacja może zaistnieć także w wyniku kilkuletniego procesu z wierzycielami, a w efekcie darowania pozostałego do spłaty zadłużenia.

+48 530 834 077

Pin It on Pinterest

Share This