OBNIŻENIE ALIMENTÓW- NIE PŁAĆ NIEPOTRZEBNIE.

OBNIŻENIE ALIMENTÓW JAKO REMEDIUM DLA DŁUŻNIKA 

Zgodnie z brzmieniem art. 138 k. r. i. o. w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego.

MEDIATOR DOMINIK MARCHEWKA
OBNIŻENIE ALIMENTÓW

Raz zasądzone alimenty nie są na zawsze. W razie zmiany potrzeb dziecka lub zmiany możliwości zarobkowych rodzica obowiązanego do alimentacji można wystąpić o obniżenie alimentów. To oznacza, że w sytuacji gdy orzeczenie alimentów nastąpiło dawno, gdy dziecko było chore i wymagało wówczas dodatkowych nakładów finansowych, ale obecnie wyzdrowiało urosło i nie nakłady takie nie są już czynione śmiało możemy wystąpić z powództwem o obniżenie alimentów.

Podobnie gdy do tej pory pracujący rodzic zobowiązany do alimentacji stracił prace i stał się bezrobotny, a do tego jego majątek został już spożytkowany w czasie szukania nowej pracy.

W RAZIE PYTAŃ prosimy o telefon 530 834 077

 

Autor

admin

Nazywam się Dominik Marchewka jestem Doktorantem prawa oraz Adwokatem, Mediatorem, Trenerem Biznesu oraz specjalistą antywindykacji i prawa rodzinnego. Uwielbiam sprawy karne - broniąc klientów. Jako Adwokat kontynuując wielopokoleniową tradycję rodzinną. W trakcie studiów poszerzałem swoją wiedzę prawniczą byłem wiceprezesem studenckiej poradni prawnej oraz koordynatorem sekcji cywilnej Moje zainteresowania obejmują: prawo cywilne, rodzinne, opiekuńcze i europejskie prawo cywilne. W wolnych chwilach: podróżuje, czytam książki kryminalne, majsterkuje w garażu, biegam