Przestępstwo to nazywany jest także dywersją lub zamachem na jednostkę sił Zbrojnych RP. Polega na dopuszczenie się gwałtownego zamachu na jednostkę sił Zbrojnych, zniszczeniu lub uszkodzeniu obiektu lub urządzenia obronnego w celu osłabienia mocy obronnej RP.
Artykuły
ADWOKAT MEDIATOR TRENER PRAWNY DOMINIK MARCHEWKA
Z dumą informujemy, że DOMINIK MARCHEWKA ,ADWOKAT I MEDIATOR został trenerem prawnym SĄDU APELACYJNEGO we Wrocławiu.
W ramach prac związanych z projektem informatycznym Ministerstwa Sprawiedliwości „Wdrożenie protokołu elektronicznego w sprawach cywilnych i wykroczeniowych”, Dominik Marchewka jako trener prawny będzie prowadził szkolenia dla sędziów oraz pracowników sądów w całej Polsce z zakresu e-protokołu.
Czytaj dalej ADWOKAT MEDIATOR TRENER PRAWNY DOMINIK MARCHEWKA
OBNIŻENIE ALIMENTÓW- NIE PŁAĆ NIEPOTRZEBNIE.
PRZESŁUCHANIE ŚWIADKA W PROCESIE KARNYM
Przesłuchanie świadka jest jedną z najważniejszych czynności procesowych. Prawidłowe przeprowadzenie tej czynności ma poważny wpływ na efektywność działania organów ścigania i duże znaczenie w procesie karnym. Z uwagi na powyższe znajomość zagadnień związanych z utrwaleniem dowodu z zeznań świadka należy uznać za podstawowe umiejętności niezbędne do prawidłowego wykonywania czynności służbowych przez policjanta.
Świadek jest osobowym źródłem dowodowym. W procesie karnym świadek dostarcza środka dowodowego w postaci zeznań.

ZATRZYMANIE PRAWA JAZDY
Policja może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem.
STUDIUM PRZYPADKU:
Określa je przede wszystkim art. 135 ustawy prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którym: Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:
1. uzasadnionego podejrzenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
2.stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,
3. podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy, 4.
4.gdy upłynął termin ważności prawa jazdy,
5. gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,
6. gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami,
7. przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,
8.przekroczenia przez kierującego pojazdem w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia wskazane w art. 135 pr. ruch. dr.,
9. stwierdzenia braku dokumentu, o którym mowa w art. 38 pkt 3a lub 4a, lub prowadzenia pojazdu niewyposażonego w blokadę alkoholową w przypadku, o którym mowa w art. 13 ust. 5 pkt 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami,
10. kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (
11) przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozach pasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.
GDZIE W KRAKOWIE SKŁADA SIĘ POZEW O ROZWÓD?
Stosownie do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 października 2014r. w sprawie ustalenia siedzib i obszarów właściwości sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych (Dz.U.2014.1407) Sąd Okręgowy w Krakowie – obejmuje obszar właściwości:
Sądu Rejonowego w Chrzanowie (gminy Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia);
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA : ZA 30 ZŁOTYCH MOŻNA POZBYĆ SIĘ DŁUGÓW I SPŁACIĆ WIERZYCIELI
Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym przewidzianym dla osób fizycznych, które stały się niewypłacalne.
Dzięki liberalizacji przepisów w 2015 roku upadłość konsumencka jest łatwiejsza do przeprowadzenia. Obniżone zostały koszty postępowania, a w przypadku dłużnika, czyli osoby fizycznej, której majątek nie wystarczy nawet na ich pokrycie, niezbędne środki tymczasowo wyłoży Skarb Państwa. W ramach postępowania możliwe będzie również zawarcie przez dłużnika układu z wierzycielami.
Czytaj dalej UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA : ZA 30 ZŁOTYCH MOŻNA POZBYĆ SIĘ DŁUGÓW I SPŁACIĆ WIERZYCIELI
BLOKADA ALKOHOLOWA – RATUNEK PO ZAKAZIE PROWADZENIA AUTA
Blokada alkoholowa to urządzenie, które uniemożliwia uruchomienie sinika w przypadku gdy zawartość alkoholu w wydychanym przez potencjalnego kierującego powietrzu wynosi co najmniej 0,1 mg alkoholu w 1 dm3
Artykuł 42 § 1 i § 2 k.k. określa podstawy prawne fakultatywnego i obligatoryjnego zakazu prowadzenia pojazdów. Poza przypadkami określonymi w art. 42 § 3 i § 4 k.k. zakaz prowadzenia pojazdów ma charakter terminowy i orzekany jest w latach od roku do lat 10.
JAK TO OBEJŚĆ?
Czytaj dalej BLOKADA ALKOHOLOWA – RATUNEK PO ZAKAZIE PROWADZENIA AUTA
KONFERENCJA ADWOKATA DOMINIKA MARCHEWKI
TAKSA NOTARIALNA——> 0 ZŁOTYCH (DARMOWY NOTARIUSZ)
Koszt zawarcia umowy w formie aktu notarialnego może sięgać nawet kilku procent wartości transakcji. U notariusza nie zawsze jednak trzeba płacić. Taksa notarialna za 0 złotych. W uzasadnionych przypadkach można ubiegać się o zwolnienie od obowiązku zapłaty taksy notarialnej.
Czytaj dalej TAKSA NOTARIALNA——> 0 ZŁOTYCH (DARMOWY NOTARIUSZ)